SexyBookmarks v3.2 - Greek Translation - en to el translation catalogue (173 entries)

en:  (Dutch)
el:  (Ολλανδικό)

en:  (Estonian)
el:  (Εσθονικό)

en:  (Japanese)
el:  (Ιαπωνέζικο)

en:  (Polish)
el: (Πολωνικό)

en:  (Russian)
el:  (Ρώσικο)

en:  (Spanish)
el:  (Ισπανικό)

en:  (Swedish)
el:  (Σουηδικό)

en: (Italian)
el:  (Ιταλικό)

en: (sent via http://shareaholic.com)
el: (απεσταλμένο μέσω του http://shareaholic.com)

en: (sent via shareaholic)
el: (στάλθηκε μέσω shareaholic)

en: Above & Below Content
el: Πάνω & Κάτω από το Περιεχόμενο

en: Above Content
el: Πάνω από το Περιεχόμενο

en: Add nofollow to the links?
el: Προσθήκη nofollow στους συνδέσμους;

en: Add this link to
el: Πρόσθεσε ένα σύνδεσμο στο

en: Add this to
el: Πρόσθεσέ το στο

en: Add this to Wykop!
el: Προσθεσέ το στο Wykop!

en: Add to a lense on
el: Πρόσθεσέ το σ' ένα φακό στο

en: All
el: Όλες

en: All settings have been reset to their default values.
el: Όλες οι ρυθμίσεις επανήλθαν στις προκαθορισμένες τιμές τους.

en: An unknown error occurred in SexyBookmarks
el: Ένα άγνωστο σφάλμα προέκυψε στο SexyBookmarks

en: Animate-expand multi-lined bookmarks?
el: Επέκταση των μενού πολλαπλών γραμμών με κίνηση (animation);

en: Auto-space/center the bookmarks?
el: Αυτόματη ρύθμιση διαστήματος/κεντραρίσματος των εικονιδίων;

en: BETA Testing
el: Δοκιμή BETA

en: Background Image Options
el: Επιλογές Εικόνας Φόντου

en: Below Content
el: Κάτω από το Περιεχόμενο

en: Blend this!
el: Ανακάτεψέ το στο Blend!

en: Blog this on
el: Μπλογκάρισε γι' αυτό στο

en: Bookmarks this on
el: Φτιάξε σελιδοδείκτη γι' αυτό στο

en: Box this on
el: Βάλ' το σε κουτί στο

en: Bug Submission Form
el: Φόρμα Υποβολής Προβλήματος

en: Bump this on
el: Χτύπα το στο

en: Buzz up!
el: Buzz-αρέ το!

en: Cancel
el: Ακύρωση

en: Center
el: Κέντρο

en: Changes saved successfully. However, settings are not optimal until you resolve the issue listed above.
el: Οι αλλαγές αποθηκεύτηκαν με επιτυχία. Ωστόσο, οι ρυθμίσεις θα είναι προβληματικές μέχρι να λύσετε τα ζητήματα που αναφέρονται παραπάνω.

en: Changes saved successfully. However, you should try to generate a custom sprite again later.
el: Οι αλλαγές αποθηκεύτηκαν επιτυχώς. Ωστόσο, θα πρέπει να δοκιμάσετε να δημιουργήσετε ένα προσωποποιημένο εικονίδιο ξανά αργότερα.

en: Characters:
el: Χαρακτήρες:

en: Check this box ONLY if you notice jQuery being loaded twice in your source code!
el: Κάντε την επιλογή ΜΟΝΟ αν παρατηρήσετε ότι το jQuery φορτώνεται δύο φορές στον κώδικα της σελίδας σας!

en: Check this box if you want the SexyBookmarks javascript to be loaded in your blog's footer.
el: Κάντε την επιλογή αν θέλετε ο κώδικας javascript του SexyBookmarks να φορτώνεται στο υποσέλιδο του ιστολογίου σας.

en: Check this box to include %s in your bookmarking menu
el: Τσεκάρετε αυτό το κουτί για να συμπεριλάβετε το %s στο μενού συντομεύσεων

en: Click here for help with this option
el: Κάντε κλικ εδώ για χρήσιμες πληροφορίες σχετικά με αυτή την επιλογή

en: Click here to close this message
el: Κάντε κλικ εδώ για να κλείσετε αυτό το μήνυμα

en: Clip this to
el: Σύρραψέ το στο

en: Close Message
el: Κλείσιμο Μηνύματος

en: Configuration Instructions:
el: Οδηγίες Ρύθμισης:

en: Configure Custom Tweet Template:
el: Ρύθμιση Προσαρμοσμένου Προτύπου Tweet:

en: Default Content Category:
el: Προκαθορισμένη Κατηγορία Περιεχομένου:

en: Default Media Type:
el: Προκαθορισμένος Τύπος Μέσου:

en: Default Tags:
el: Προκαθορισμένες Ετικέτες:

en: Delete the directory named "sexy-mods".
el: Διαγράψτε τον φάκελο με όνομα "sexy-mods".

en: Deselect the "Use custom mods" option.
el: Απενεργοποιήστε την επιλογή  "Χρήση προσωποποιημένων αλλαγών"

en: Digg this!
el: Digg-αρέ το!

en: Don't use a shortener
el: Χωρίς συντόμευση URL

en: Email this to a friend?
el: Στείλε το σε φίλο με mail

en: Email this via
el: Στείλε το ως email μέσω του

en: Enabled Networks
el: Ενεργοποιημένες Υπηρεσίες

en: Engage with this article!
el: Συμπλέξου με αυτό στο BlogEngage!

en: Enter a comma separated list of general tags which describe your site's posts as a whole. Try not to be too specific, as one post may fall into different *tag categories* than other posts.
el: Εισάγετε μια λίστα γενικών ετικετών (χωρισμένες με κόμματα), οι οποίες περιγράφουν το σύνολο των δημοσιεύσεων του ιστοτόπου σας. Προσπαθήστε να μην είστε ιδιαίτερα συγκεκριμένος, καθώς κάποιες δημοσιεύσεις μπορεί να κατηγοριοποιούνται με διαφορετικές ετικέτες.

en: Example Configurations:
el: Παράδειγμα Ρύθμισης:

en: Example Tweet Output:
el: Παράδειγμα εμφάνισης Tweet:

en: Feature Request Form
el: Φόρμα Αίτησης Νέων Χαρακτηριστικών

en: Frequently Asked Questions
el: Συχνές Ερωτήσεις

en: Functionality Settings
el: Ρυθμίσεις Λειτουργικότητας

en: General Functionality Options:
el: Γενικές Ρυθμίσεις Λειτουργικότητας:

en: Go to the SexyBookmarks plugin options page. (Settings->SexyBookmarks)
el: Πηγαίνετε στην σελίδα ρυθμίσεων του SexyBookmarks. (Ρυθμίσεις -> SexyBookmarks)

en: Grind this! on
el: Grind-αρέ το στο

en: Helpful Plugin Links
el: Χρήσιμοι Σύνδεσμοι Πρόσθετου

en: Hide menu from mobile browsers?
el: Απόκρυψη του μενού από browser φορητών συσκευών;

en: How it works...
el: Τρόπος λειτουργίας...

en: If you happen to mess things up, you can follow these directions to reset the plugin back to normal and try again if you wish:
el: Αν τα κάνετε όλα άνω-κάτω, μπορείτε να ακολουθήσετε αυτές τις οδηγίες για να επαναφέρετε το πρόσθετο στην κανονική λειτουργία και -αν θέλετε- να δοκιμάσετε ξανά:

en: In Case of Emergency
el: Σε Επείγουσα Περίπτωση

en: Index Only
el: Μόνο σε Ευρετήρια

en: Installation &amp; Usage Guide
el: Οδηγός Εγκατάστασης &amp;Χρήσης

en: Just a quick note... When you edit the styles and images to include your own custom backgrounds, icons, and CSS styles, be aware that those changes will not be reflected on the plugin options page. In other words: when you select your networks to be displayed, or when you select the background image to use, it will still be displaying the images from the original plugin directory.
el: Μια σύντομη παρατήρηση... Όταν επεξεργαστείτε τα στυλ και τις εικόνες, ώστε να συμπεριλάβετε τα δικά σας εικονίδια και CSS στυλ, έχετε κατά νου ότι αυτές οι αλλαγές δεν θα αντικατοπτριστούν και στην σελίδα ρυθμίσεων του πρόσθετου. Με άλλα λόγια: όταν επιλέγετε τις υπηρεσίες που θέλετε να εμφανίζονται ή όταν επιλέγετε την εικόνα φόντου που θέλετε να χρησιμοποιηθεί, το πρόσθετο θα συνεχίσει να εμφανίζει τις εικόνες από τον προκαθορισμένο φάκελο του πρόσθετου.

en: Load scripts in Footer
el: Φόρτωση των script στο υποσέλιδο

en: Login to your WordPress dashboard.
el: Συνδεθείτε στον Πίνακα Ελέγχου του WordPress.

en: Login to your server via FTP or SSH. (whichever you are more comfortable with)
el: Συνδεθείτε στον διακομιστή σας μέσω FTP ή SSH. (όποιο σας βολεύει)

en: Made with Much Love, these Icons are © Shareaholic
el: Φτιαγμένα με Πολλή Αγάπη, αυτά τα Εικονίδια είναι © Shareaholic

en: Manual Mode
el: Χειροκίνητα

en: Mark this on
el: Σημείωσέ το στο

en: Menu Location (in relation to content):
el: Τοποθεσία Μενού (σε σχέση με το περιεχόμενο):

en: Menu Placement
el: Τοποθέτηση Μενού

en: Most Popular
el: Πλέον Δημοφιλείς

en: NOTICE: Shareaholic needs to be configured... Please visit the %sPlugin Options Page%s and set your preferences.
el: ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Το Shareaholic πρέπει να ρυθμιστεί... Παρακαλώ επισκεφθείτε τη %sΣελίδα Ρυθμίσεων%s και ορίστε τις προτιμήσεις σας.

en: Navigate to your wp-content directory.
el: Πλοηγηθείτε μέχρι τον φάκελο wp-content.

en: Need help with this? Find it in the %sofficial install guide%s.
el: Χρειάζεστε βοήθεια με αυτό; Βρείτε την στον %sεπίσημο οδηγό εγκατάστασης%s.

en: New tip submitted via the SexyBookmarks Plugin!
el: Νέα συμβουλή, καταχωρημένη μέσω του SexyBookmarks!

en: No
el: Όχι

en: None
el: Καμία

en: Once you have saved your changes, you will be able to edit the image sprite that holds all of the icons for SexyBookmarks as well as the CSS which accompanies it. Just be sure that you do in fact edit the CSS if you edit the images, as it is unlikely the heights, widths, and background positions of the images will stay the same after you are done.
el: Όταν θα αποθηκεύσετε τις αλλαγές, θα μπορείτε να επεξεργαστείτε την εικόνα που περιέχει όλα τα εικονίδια του SexyBookmarks, καθώς και τον κώδικα CSS που την συνοδεύει. Απλά, κανονίστε να κάνετε όντως τις απαραίτητες αλλαγές στον κώδικα CSS, μιας και είναι αρκετά απίθανο ότι τα ύψη, τα πλάτη και οι θέσεις φόντου των εικόνων θα παραμείνουν οι ίδιες μετά τις αλλαγές.

en: Open links in new window?
el: Άνοιγμα συνδέσμων σε νέο παράθυρο;

en: Override Styles With Custom Mods Instead?
el: Παράκαμψη Στυλ με Προσωποποιημένες Αλλαγές;

en: Pages &amp; Index
el: Σελίδες &amp; Ευρετήρια

en: Pages Only
el: Μόνο σε Σελίδες

en: Password:
el: Συνθηματικό:

en: Ping this on
el: Ping-αρέ το στο

en: Please choose where you want the menu displayed.
el: Παρακαλώ επιλέξτε την θέση όπου θέλετε να εμφανίζεται το μενού.

en: Please choose where you would like the menu to be displayed.
el: Παρακαλώ επιλέξτε την θέση όπου θέλετε να εμφανίζεται το μενού.

en: Plugin Aesthetics
el: Αισθητική Πρόσθετου

en: Post on Google Buzz
el: Buzz-αρέ το!

en: Post this on
el: Δημοσίευσέ το στο

en: Post this to
el: Δημοσίευσέ το στο

en: Posts &amp; Index
el: Άρθρα &amp; Ευρετήρια

en: Posts &amp; Pages
el: Άρθρα &amp; Σελίδες

en: Posts Only
el: Μόνο σε Άρθρα

en: Posts, Pages, &amp; Index
el: Άρθρα, Σελίδες, &amp; Ευρετήρια

en: Posts, pages, or the whole shebang?
el: Σε τι είδος περιεχομένου;

en: Primary Content Category:
el: Πρωτεύουσα Κατηγορία Περιεχομένου:

en: Promote this on
el: Προώθησέ το στο

en: Push this on
el: Σπρώξ' το στο

en: Reset Settings
el: Επαναφορά Ρυθμίσεων

en: Reset all Short URLs
el: Επαναφορά όλων των συντομευμένων URL

en: Save Changes
el: Αποθήκευση Αλλαγών

en: Save this to
el: Αποθήκευσέ το στο

en: Save your changes.
el: Αποθηκεύστε τις αλλαγές.

en: Seed this on
el: Τάισέ το στο

en: Select
el: Επιλογή

en: Select the Networks to display. Drag to reorder.
el: Επιλέξτε τις Υπηρεσίες που θέλετε να εμφανίζονται. Σύρετε τα εικονίδια για να τις ταξινομήσετε.

en: Send this page to
el: Στείλε τη σελίδα στο

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: SexyBookmarks has been disabled on this page
el: Το SexyBookmarks έχει απενεργοποιηθεί σε αυτή τη σελίδα

en: Share this on
el: Μοιράσου το στο

en: Share this via
el: Μοιράσου το μέσω του

en: Shareaholic Browsers Add-ons
el: Πρόσθετα Browser της Shareaholic

en: Short URL(s) have been reset.
el: Τα σύντομα URL επαναπροσδιορίστηκαν.

en: Show in RSS feed?
el: Εμφάνιση στο RSS feed;

en: Since you have chosen for the plugin to override the style settings with your own custom mods, it will now pull the files from the new folders it is going to create on your server as soon as you save your changes. The file/folder locations should be as follows:
el: Εφόσον επιλέξατε το πρόσθετο να παρακάμπτει τις ρυθμίσεις στυλ με τις δικές σας ειδικές αλλαγές, η ανάκτηση των αρχείων θα γίνεται πλέον από τους νέους φακέλους που θα δημιουργηθούν στον διακομιστή την στιγμή που θα αποθηκεύσετε τις αλλαγές. Οι τοποθεσίες αρχείων/φακέλων θα πρέπει να είναι οι εξής:

en: Space
el: Διάστημα

en: Sphinn this on
el: Sphinn-αρέ το στο

en: Spring this on
el: Spring-αρέ το στο

en: Store this link on
el: Αποθήκευσε τον σύνδεσμο για εδώ στο

en: Stumble upon something good? Share it on StumbleUpon
el: Μοιράσου το στο StumbleUpon!

en: Submit a Translation
el: Υποβολή Μετάφρασης

en: Submit this link to
el: Δώσε σύνδεσμο γι' αυτό στο

en: Submit this story to
el: Στείλε την ιστορία αυτή στο

en: Submit this to
el: Στείλτο στο

en: Submit tip to
el: Συμβούλεψε γι' αυτό στο

en: Subscribe to the comments for this post?
el: Γίνε συνδρομητής στα σχόλια αυτής της δημοσίευσης

en: Suggest this article to
el: Πρότεινέ το στο

en: Thanks &amp; Credits
el: Ευχαριστίες &amp; Εύσημα

en: This list is primarily used as a failsafe in case you forget to enter WordPress tags for a particular post, in which case this list of tags would be used so as to bring at least *somewhat* relevant search queries based on the general tags that you enter here.
el: Αυτή η λίστα χρησιμεύει κυρίως σαν προστασία, στην περίπτωση που ξεχάσετε να εισάγετε ετικέτες του WordPress σε κάποια δημοσίευση. Σε τέτοια περίπτωση, θα χρησιμοποιηθεί αυτή η λίστα ετικετών ώστε να δρομολογηθούν προς τη δημοσίευση έστω οι *κάπως* σχετικές αναζητήσεις.

en: This option is intended %STRICTLY%s for users who understand how to edit CSS/JS and intend to change/edit the associated images themselves. Unfortunately, no support will be offered for this feature, as I cannot be held accountable for your coding and/or image editing mistakes.
el: Αυτή η ρύθμιση προορίζεται %ΑΥΣΤΗΡΑ%s για χρήστες που γνωρίζουν από επεξεργασία CSS/JS και επιθυμούν να αλλάξουν/επεξεργαστούν τις σχετικές εικόνες οι ίδιοι. Δυστυχώς, για αυτό το χαρακτηριστικό δεν μπορώ να προσφέρω κανενός είδους υποστήριξη, καθώς δεν μπορώ να επωμιστώ τις ευθύνες για τυχόντα δικά σας λάθη προγραμματισμού ή επεξεργασίας εικόνας.

en: This will clear %sALL%s short URLs. - Are you sure?
el: Αυτό θα διαγράψει %sΟΛΑ%s τα σύντομα URL. - Είστε σίγουρος?

en: Tip this to
el: Συμβούλεψε γι' αυτό στο

en: Track Generated Links?
el: Παρακολούθηση των Παραγόμενων Συνδέσμων;

en: Tweet This!
el: Tweet-αρέ το!

en: Twitter Options:
el: Ρυθμίσεις Twitter:

en: Twittley Defaults:
el: Προκαθορισμένες Ρυθμίσεις Twittley:

en: Use a background image?
el: Χρήση εικόνας φόντου;

en: Use the new version? (BETA)
el: Να χρησιμοποιηθεί η νέα έκδοση; (BETA)

en: Using the strings %s and %s you can fully customize your tweet output.
el: Χρησιμοποιώντας τα αλφαριθμητικά %s και %s μπορείτε να προσαρμόσετε πλήρως την μορφή του tweet σας.

en: WARNING: The request for a custom sprite has timed out. Reverting to default sprite files.
el: ΠΡΟΣΟΧΗ: Το αίτημα για ένα προσωποποιημένο εικονίδιο καθυστέρησε υπερβολικά. Έγινε επαναφορά στα προκαθορισμένα αρχεία εικονιδίων.

en: WARNING: You are about to reset all settings to their default state! Do you wish to continue?
el: ΠΡΟΣΟΧΗ: Όλες οι επιλογές θα επανέλθουν στην προκαθορισμένη τους ρύθμιση! Είστε σίγουροι ότι θέλετε να συνεχίσετε;

en: WARNING: You need to delete the current custom sprite %s before the plugin can write to the folder. %sNeed Help?%s
el: ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ: Για να μπορέσει το πρόσθετο να γράψει στον φάκελο θα πρέπει πρώτα να διαγράψετε το τρέχον προσαρμοσμένο στοιχείο %s. %sΧρειάζεστε βοήθεια;%s

en: WARNING: You need to delete the current custom stylesheet %s before the plugin can write to the folder. %sNeed Help?%s
el: ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ: Για να μπορέσει το πρόσθετο να γράψει στον φάκελο θα πρέπει πρώτα να διαγράψετε το τρέχον προσαρμοσμένο φύλλο στυλ %s. %sΧρειάζεστε βοήθεια;%s

en: WARNING: Your %sspritegen folder%s is not writeable by the server! %sNeed Help?%s
el: ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ: Ο server δεν έχει δικαιώματα εγγραφής στον %sφάκελο spritegen%s! %sΧρειάζεστε βοήθεια;%s

en: Warning!
el: Προσοχή!

en: We are anxious to hear what you think! If you would like to leave us some feedback, please follow %sthis link%s and share your thoughts and opinions with us.
el: Ανυπομονούμε να ακούσουμε τη γνώμη σας! Αν θέλετε να  μας αφήσετε τα σχόλιά σας, παρακαλούμε ακολουθήστε %sαυτόν τον σύνδεσμο%s για να μοιραστείτε μαζί μας τις σκέψεις και τις απόψεις σας.

en: We completely re-wrote SexyBookmarks from the ground up to make it faster, leaner, better.
el: Καθίσαμε και επαναπρογραμματίσαμε το SexyBookmarks από την αρχή για να το κάνουμε ταχύτερο, καθαρότερο, καλύτερο.

en: Which URL Shortener?
el: Ποιά υπηρεσία συντόμευσης URL θέλετε;

en: Yahoo! Buzz Defaults:
el: Προκαθορισμένες Ρυθμίσεις Yahoo! Buzz:

en: Yes
el: Ναι

en: You can switch back at any time.
el: Μπορείτε να αλλάξετε πάλι την επιλογή σας όποτε θέλετε.

en: You can't display the menu if you don't choose a few sites to add to it!
el: Η εμφάνιση του μενού δεν είναι δυνατή αν δεν επιλέξετε κάποιες από τις διαθέσιμες υπηρεσίες!

en: You must first download and activate the %sTwitter Friendly Links Plugin%s before hosting your own short URLs...
el: Για να είστε σε θέση να εκδίδετε τα δικά σας σύντομα URL, θα πρέπει πρώτα να κατεβάσετε και να ενεργοποιήσετε το πρόσθετο %sTwitter Friendly Links%s...

en: You must first download and activate the %sYOURLS Plugin%s before hosting your own short URLs...
el: Για να είστε σε θέση να εκδίδετε τα δικά σας σύντομα URL, θα πρέπει πρώτα να κατεβάσετε και να ενεργοποιήσετε το πρόσθετο %sYOURLS%s...

en: Your changes have been saved successfully!
el: Οι αλλαγές σας αποθηκεύτηκαν επιτυχώς!

en: a 'Subscribe to Comments' link
el: σύνδεσμο 'Γίνε συνδρομητής στα σχόλια'

en: an 'Email to a Friend' link
el: σύνδεσμο "Στείλε το σε φίλo με mail"

en: close
el: κλείσιμο

en: jQuery Compatibility Fix
el: Διόρθωση Συμβατότητας jQuery

en: jQuery Related Options
el: Ρυθμίσεις Σχετικές με jQuery

en: or
el: ή
