SexyBookmarks v3.2 - en to tr translation catalogue (177 entries)

en:  (Dutch)
tr: (Hollandaca)

en:  (Estonian)
tr: (Estonyaca)

en:  (Japanese)
tr: (Japonca)

en:  (Polish)
tr: (Polonyaca)

en:  (Russian)
tr: (Rusça)

en:  (Spanish)
tr: (İspanyolca)

en:  (Swedish)
tr: (İsveççe)

en:  for users who understand how to edit CSS/JS and intend to change/edit the associated images themselves. Unfortunately, no support will be offered for this feature, as I cannot be held accountable for your coding/image-editing mistakes.
tr: CSS ve JS dosyalarını düzenlemeyi bilen ve ilgili resim dosyalarını düzenlemek niyetinde olan kişiler için geçerlidir. Bu özellik için destek verilememektedir, çünkü kodlama/resim düzenleme hatalarınız konusunda yardımcı olmam mümkün değildir.

en: (Italian)
tr: (İtalyanca)

en: (sent via shareaholic)
tr: (shareaholic aracılığıyla)

en: API Key:
tr: API Anahtarı:

en: Above & Below Content
tr: İçeriğin Üzerinde ve Altında

en: Above Content
tr: İçeriğin Üzerinde

en: Add nofollow to the links?
tr: Bağlantılara nofollow ekle.

en: Add this link to
tr: Bu bağlantıyı ekle:

en: Add this to
tr: Bunu ekle:

en: Add this to Wykop!
tr: Bunu Wykop'a ekle!

en: Add to a lense on
tr: Bunu paylaş:

en: All
tr: Tümü

en: All settings have been reset to their default values.
tr: Tüm ayarlar varsayılan değerlerine döndürüldü.

en: An unknown error occurred in SexyBookmarks
tr: SexyBookmarks'ta bilinmeyen bir hata oluştu

en: Animate-expand multi-lined bookmarks?
tr: Birden çok satırlı yer imlerini animasyonla genişlet.

en: Auto-space/center the bookmarks?
tr: Yer imlerini otomatik ortala/boşluklandır

en: Background Image Options
tr: Arkaplan Resim Seçenekleri

en: Below Content
tr: İçeriğin Altında

en: Blend this!
tr: Bunu paylaş:

en: Blog this on
tr: Bunu blogla:

en: Bookmarks this on
tr: Bunu yer imi yap:

en: Box this on
tr: Bunu paylaş:

en: Bug Submission Form
tr: Hata Bildirim Formu

en: Bump this on
tr: Bunu paylaş:

en: Buzz up!
tr: Buzz!

en: Cancel
tr: Vazgeç

en: Center
tr: Ortala

en: Changes saved successfully. However, settings are not optimal until you resolve the issue listed above.
tr: Değişiklikler kaydedildi. Fakat ayarlar yukarıdaki sorunu çözmediğiniz sürece optimal halde olmayacak.

en: Changes saved successfully. However, you should try to generate a custom sprite again later.
tr: Değişiklikler kaydedildi. Fakat ileride, tekrar bir özelleştirilmiş sprite oluşturmayı denemeniz tavsiye edilir.

en: Characters:
tr: Karakterler:

en: Check this box ONLY if you notice jQuery being loaded twice in your source code!
tr: Bu kutuyu SADECE kaynak kodunuzda jQuery'nin iki defa yüklendiğini görürseniz seçin!

en: Check this box if you want the SexyBookmarks javascript to be loaded in your blog's footer.
tr: SexyBookmarks javascript kodunun sitenizin sayfa altlığında yüklenmesini istiyorsanız bu kutuyu işaretleyin.

en: Check this box to include %s in your bookmarking menu
tr: Yer imi menünüzde %s ağını içermek için bu kutuya tıklayın

en: Click here for help with this option
tr: Bu seçenekle ilgili yardım için tıklayın

en: Click here to close this message
tr: Bu mesajı kapatmak için buraya tıklayın

en: Clip this to
tr: Bunu paylaş:

en: Close Message
tr: Mesajı Kapat

en: Configuration Instructions:
tr: Yapılandırma Açıklamaları:

en: Configure Tweet:
tr: Tweet'i Yapılandır:

en: Default Content Category:
tr: Varsayılan İçerik Kategorisi:

en: Default Media Type:
tr: Varsayılan Medya Tipi:

en: Default Tags:
tr: Varsayılan Etiketler:

en: Delete the directory named "sexy-mods".
tr: "sexy-mods" adlı klasörü silin.

en: Deselect the "Use custom mods" option.
tr: "Özel değişiklikleri kullan" seçeneğinin seçimini kaldırın.

en: Digg this!
tr: Bunu Digg'le!

en: Don't use a shortener
tr: Kısaltıcı kullanma

en: Email this to a friend?
tr: Bunu bir arkadaşa e-postala

en: Email this via
tr: Bunu e-postala:

en: Enabled Networks
tr: Etkinleştirilmiş Ağlar

en: Engage with this article!
tr: Bu makaleyi paylaş!

en: Enter a comma separated list of general tags which describe your site's posts as a whole. Try not to be too specific, as one post may fall into different *tag categories* than other posts.
tr: Sitenizdeki makalelerin genel etiketlerinin bir listesini virgül ile ayırarak girin. Çok spesifik olmaya çalışmayın, sonuçta bir makale diğerlerinden farklı etiket kategorilerine girebilir.

en: Entertainment
tr: Eğlence

en: Example Configurations:
tr: Örnek Yapılandırmalar:

en: Example Tweet Output:
tr: Örnek Tweet Çıktısı:

en: Feature Request Form
tr: Özellik İstek Formu

en: Frequently Asked Questions
tr: Sıkça Sorulan Sorular

en: Functionality Settings
tr: İşlevsellik Ayarları

en: Gaming
tr: Oyun

en: General Functionality Options:
tr: Genel İşlevsellik Seçenekleri:

en: Go to the SexyBookmarks plugin options page. (Settings->SexyBookmarks)
tr: SexyBookmarks eklenti seçene sayfasına gidin. (Ayarlar->SexyBookmarks)

en: Grind this! on
tr: Bunu paylaş:

en: Helpful Plugin Links
tr: Faydalı Eklenti Bağlantıları

en: Hide menu from mobile browsers?
tr: Mobil tarayıcılarda menüyü gizle.

en: How it works...
tr: Nasıl çalışır?

en: If you happen to mess things up, you can follow these directions to reset the plugin back to normal and try again if you wish:
tr: Herhangi bir şeyin bozulması durumunda, bu yönergeleri takip ederek eklentiyi sıfırlayabilir ve isterseniz tekrar deneyebilirsiniz:

en: In Case of Emergency
tr: Acil Bir Durumda

en: Index Only
tr: Sadece Anasayfa

en: Installation &amp; Usage Guide
tr: Yükleme ve Kullanım Kılavuzu

en: Just a quick note... When you edit the styles and images to include your own custom backgrounds, icons, and CSS styles, be aware that those changes will not be reflected on the plugin options page. In other words: when you select your networks to be displayed, or when you select the background image to use, it will still be displaying the images from the original plugin directory.
tr: Kısa not: Stilleri ve resimleri kendi özel arkaplanlarınızı, ikonlarınızı ve CSS stillerinizi içerecek şekilde düzenledikten sonra, bu değişikliklerin eklenti seçenek sayfasında görüntülenmeyeceğini unutmayın. Diğer bir deyişle, görüntülenecek ağlar veya kullanılacak arkaplanı seçtiğinizde, bu sayfa orijinal resimleri gösterecektir.

en: Lifestyle
tr: Yaşam

en: Load scripts in Footer
tr: Script'leri sayfa altlığında yükle

en: Login to your WordPress dashboard.
tr: Wordpress dashboard'unuza girin.

en: Login to your server via FTP or SSH. (whichever you are more comfortable with)
tr: Sunucunuza FTP veya SSH ile bağlanın. (hangisini tercih ediyorsanız)

en: Manual Mode
tr: Elle Seçim

en: Mark this on
tr: Bunu işaretle:

en: Menu Location (in relation to content):
tr: Menü Yeri (içeriğe göre):

en: Menu Placement
tr: Menü Yerleşimi

en: Most Popular
tr: En Popülerler

en: Navigate to your wp-content directory.
tr: wp-content klasörünüze gidin.

en: Need help with this? Find it in the <a href="%s">official install guide.
tr: Yardıma mı ihtiyacınız var? <a href="%s">Resmi yükleme kılavuzunda bulabilirsiniz.

en: New tip submitted via the SexyBookmarks Plugin!
tr: Yeni ipucu SexyBookmarks Eklentisi ile gönderildi!

en: No
tr: Hayır

en: None
tr: Hiçbiri

en: Offbeat
tr: Sıradışı

en: Once you have saved your changes, you will be able to edit the image sprite that holds all of the icons for SexyBookmarks as well as the CSS which accompanies it. Just be sure that you do in fact edit the CSS if you edit the images, as it is unlikely the heights, widths, and background positions of the images will stay the same after you are done.
tr: Değişiklikleri kaydettiğinizde, SexyBookmarks'ın tüm ikonlarını barındıran resim sprite dosyasını ve yanındaki CSS dosyasını düzenleyebileceksiniz. Resimleri düzenledikten sonra CSS dsyasını da düzenlediğinizden emin olun, çünkü muhtemelen resim yükseklik, genişlik ve arkaplan pozisyonları düzenlemeniz bittikten sonra değişmiş olacak.

en: Open links in new window?
tr: Bağlantıları yeni pencerede aç.

en: Override Styles With Custom Mods Instead?
tr: Stilleri Özel Değişiklikler ile Değiştir.

en: Pages &amp; Index
tr: Sayfalar ve Anasayfa

en: Pages Only
tr: Sadece Sayfalar

en: Password:
tr: Şifre:

en: Ping this on
tr: Bunu paylaş:

en: Please choose where you want the menu displayed.
tr: Lütfen menünün görüntüleneceği yeri seçin.

en: Please choose where you would like the menu to be displayed.
tr: Lütfen menünün görüntüleneceği yeri seçin.

en: Plugin Aesthetics
tr: Eklenti Estetikleri

en: Post on Google Buzz
tr: Google Buzz'da paylaş:

en: Post this on
tr: Bunu postala:

en: Post this to
tr: Bunu postala:

en: Posts &amp; Index
tr: Makaleler ve Anasayfa

en: Posts &amp; Pages
tr: Makaleler ve Sayfalar

en: Posts Only
tr: Sadece Makaleler

en: Posts, Pages, &amp; Index
tr: Makaleler, Sayfalar ve Anasayfa

en: Posts, pages, or the whole shebang?
tr: Makaleler, Sayfalar ve Diğer Herşey

en: Primary Content Category:
tr: Birincil İçerik Kategorisi:

en: Promote this on
tr: Bunu destekle:

en: Push this on
tr: Bunu paylaş:

en: Reset Settings
tr: Değişiklikleri Sıfırla

en: Reset all Short URLs
tr: Tüm Kısa URL'leri sıfırla

en: STRICTLY
tr: KESİNLİKLE

en: Save Changes
tr: Değişiklikleri Kaydet

en: Save this to
tr: Bunu kaydet:

en: Save your changes.
tr: Değişikliklerinizi kaydedin.

en: Science
tr: Bilim

en: Seed this on
tr: Bunu paylaş:

en: Select
tr: Seç

en: Select the Networks to display. Drag to reorder.
tr: Görüntülenecek ağları seçin. Sürükleyerek sıralarını düzenleyebilirsiniz.

en: Send this page to
tr: Bu sayfayı gönder:

en: Settings
tr: Ayarlar

en: SexyBookmarks has been disabled on this page
tr: SexyBookmarks bu syfada devre dışı bırakıldı

en: Share this on
tr: Bunu paylaş:

en: Share this via
tr: Bunu paylaş:

en: Shareaholic Browsers Add-ons
tr: Shareaholic Tarayıcı Eklentileri

en: Short URL(s) have been reset.
tr: Kısa URL'ler sıfırlandı.

en: Show in RSS feed?
tr: RSS beslemesinde göster.

en: Since you have chosen for the plugin to override the style settings with your own custom mods, it will now pull the files from the new folders it is going to create on your server as soon as you save your changes. The file/folder locations should be as follows:
tr: Eklentinin stil ayarlarını kendi özel değişiklikleriniz ile değiştirmek istediğiniz için, eklenti, dosyaları değişiklikleri kaydettiğiniz an sunucunuzda oluşturacağı yeni klasörlerden alacaktır. Dosya/klasör yerleri şu şekilde olacaktır:

en: Space
tr: Boşluklandır

en: Sphinn this on
tr: Bunu paylaş:

en: Sports
tr: Spor

en: Spring this on
tr: Bunu paylaş:

en: Store this link on
tr: Bunu kaydet:

en: Stumble upon something good? Share it on StumbleUpon
tr: İyi bir şeye mi denk geldin? StumbleUpon üzerinde paylaş

en: Submit a Translation
tr: Bir Çeviri Gönder

en: Submit this link to
tr: Bu bağlantıyı paylaş:

en: Submit this story to
tr: Bu makaleyi paylaş:

en: Submit this to
tr: Bunu gönder:

en: Submit tip to
tr: Bu ipucunu paylaş:

en: Subscribe to the comments for this post?
tr: Bu makale için yorumlara üye ol.

en: Suggest this article to
tr: Bu makaleyi öner:

en: Technology
tr: Teknoloji

en: Thanks &amp; Credits
tr: Teşekkür ve Diğerleri

en: This list is primarily used as a failsafe in case you forget to enter WordPress tags for a particular post, in which case this list of tags would be used so as to bring at least *somewhat* relevant search queries based on the general tags that you enter here.
tr: Bu liste, bir makale için Wordpress etiketlerini girmeyi unutmanız durumunda, buraya girdiğiniz genel etiketler kullanılarak en azından biraz ilgili arama sorguları getirecek bir yedek olarak kullanılır.

en: This option in intended
tr: Bu seçenek

en: This will clear <u>ALL</u> short URLs. - Are you sure?
tr: Bu <u>TÜM</u> kısa URL'leri sıfırlayacak. - Emin misiniz?

en: Tip this to
tr: Bunu paylaş:

en: Track Generated Links?
tr: Oluşturulan Bağlantıları Takip Et

en: Tweet This!
tr: Bunu Tweet'le!

en: Twitter Options:
tr: Twitter Seçenekleri:

en: Twittley Defaults:
tr: Twittley Varsayılanları:

en: Use a background image?
tr: Arkaplan resmi kullan.

en: User ID:
tr: Kullanıcı ID:

en: Using the strings <strong>${title}</strong> and <strong>${short_link}</strong> you can fully customize your tweet output.
tr: Tweet çıktınızı, <strong>${title}</strong> ve <strong>${short_link}</strong> dizilerini kullanarak özelleştirebilirsiniz.

en: WARNING: The request for a custom sprite has timed out. Reverting to default sprite files.
tr: UYARI: Özelleştirilmiş sprite için yapılan istek zaman aşımına uğradı. Varsayılan sprite dosyaları kullanılacak.

en: WARNING: You are about to reset all settings to their default state! Do you wish to continue?
tr: UYARI: Tüm ayarları varsayılan değerlerine döndürmek üzeresiniz! Devam etmek istiyor musunuz?

en: WARNING: You need to delete the current custom sprite (<a href="%s" target="_blank">
tr: UYARI: Şu andaki özelleştirilmiş sprite dosyasını silmelisiniz (<a href="%s" target="_blank">

en: WARNING: You need to delete the current custom stylesheet (<a href="%s" target="_blank">
tr: UYARI: Şu andaki özelleştirilmiş stylesheet dosyasını silmelisiniz (<a href="%s" target="_blank">

en: WARNING: Your <a href="%s" target="_blank">spritegen folder</a> is not writeable by the server! <a href="%s" target="_blank">Need Help?</a>
tr: UYARI: <a href="%s" target="_blank">spritegen klasörü</a> sunucu tarafından yazılabilir durumda değil! <a href="%s" target="_blank">Yardım İster misiniz?</a>

en: Warning!
tr: Uyarı!

en: Which URL Shortener?
tr: URL Kısaltıcı?

en: World &amp; Business
tr: Dünya ve İş

en: Yahoo! Buzz Defaults:
tr: Yahoo Buzz Varsayılanları:

en: Yes
tr: Evet

en: You can't display the menu if you don't choose a few sites to add to it!
tr: Birkaç site eklemediğiniz sürece menüyü görüntüleyemezsiniz!

en: You must first download and activate the <a href="%s">Twitter Friendly Links Plugin</a> before hosting your own short URLs...
tr: Kendi kısa URL'lerinizi sunmak için <a href="%s">Twitter Friendly Links Eklentisi</a>'ni indirerek aktifleştirmelisiniz.

en: You must first download and activate the <a href="%s">YOURLS Plugin</a> before hosting your own short URLs...
tr: Kendi kısa URL'lerinizi sunmak için <a href="%s">YOURLS Eklentisi</a>'ni indirerek aktifleştirmelisiniz.

en: Your changes have been saved successfully!
tr: Değişiklikleriniz başarıyla kaydedildi!

en: a 'Subscribe to Comments' link
tr: bir 'Yorumlara Üye Ol' bağlantısı

en: an 'Email to a Friend' link
tr: bir 'Arkadaşa E-Postala' bağlantısı

en: close
tr: kapat

en: jQuery Compatibility Fix
tr: jQuery Uyumluluk Düzeltmesi

en: jQuery Related Options
tr: jQuery ile İlgili Seçenekler

en: or
tr: veya
